Поки світ дуріє потроху.
А щоб не здуріти разом зі світом, потрібно зайнятися чимось цікавим)
Отож, трудові будні)
Ремонт двигуна автомобіля Nissan X-Trail T30.
Притягнули до мене Nissan X-Trail T30. Не заводиться.
Почали ми, як завжди, з комп’ютерної діагностики. Комп’ютер показав що відсутній зв’язок між комп’ютерним блоком двигуна та блоком імобілайзера.
Обидва блоки знаходяться у салоні. Але, як згодом з’ясувалося, дріт між ними був прокладений по дуже цікавій траекторіі – через моторний відсік. На тому відрізку і був знайдений проблемний фрагмент дроту.
Дріт запаяний, одна проблема вирішилася. Але все одно не запускається авто ... Ніби, хватає двигун, але – пих-пих, і – усе. І, як потім з’ясувалося, компресія у двох циліндрах була, практично, відсутня.
І потім ще з’ясувалося що хлопці перегріли мотор. Чому перегріли – тому що неадекватно спрацював термостат, і тому що каталізатор на ньому знаходиться дуже близко до головки блока, у передній верхній частині моторного відсіку. І сам моторний відсік плотно запакований різними вузлами – гідропідсилювач, генератор, компресор, вентилятор і т.д. А робоча температура каталізатора починається від 400 градусів Цельсія ....
То ж, вирішили ми розбирати двигун.
Двигун, досить-таки, складний. Не зважаючи на те що ззовні здається простим.
По-перше - в системі ГРМ немає міток. Точніше - мітки є, але тількі на ланцюгу та на зірочках (шестернях распредвалу та коленвалу). На корпусі головки, на блоці, на кришках і так далі міток немає взагалі.....
На ланцюгу - три звена, пофарбовані в золотий колір, які повинні співпасти з мітками на зірочках. Але прикол в тому, що якщо провернути один раз двигун, то мітки вже не співпадають ) Чого? Тому що кількість зубів на зірочках не кратна кількості звен ланцюга. Математика, Ватсон )) Не співпадають вони і на другому оберті, і на третьому, і на десятому.
Але це ще не все ))
Двигун дуже складно розбирається. Прокладок немає взагалі - все на герметику. Герметик дуже тугий. Зірвати бокову (передню) кришку було дуже складно. Ще й штифт заржавів (посадочний штифт кришки ланцюга). Сама кришка дуже складної форми, з алюмінію, дуже тонка - не більше 3 мм товщина металлу. Необережний рух - "бздИнь" - і все, побіжиш купляти нову кришку, якщо взагалі її купиш, бо авто 2004 року.
Але це ще не все ))
Щоб зняти бокову кришку, треба знімати і піддон. А то - взагалі торба. Хоч вішайся )) А щоб зняти той алюмінієвий піддон, треба зняти продольну поперечну балку, і знову зривати з герметика.
Корочє, то робота для японських ніндзя, які все вміють, і мають інструментів на десятки тисяч доллЯрів ))
І то ще не все )))
Там є такі штуки, що, ніби, схожі на гідрокомпенсатори, 16 штук. Але, насправді, то не гідрокомпенсатори, а просто металеві стакани, які передають момент від распредвалу на клапан.
Так от. Коли клапан притирається в сідло (така процедура є, притирання клапана на своє місце) - то клапан трохи "сідає". Тобто, змінюється його положення відносно распредвалу, від чого змінюється ЗАЗОР, в менший бік. А той зазор має бути в певному діапазоні. Зазор регулюється ПІДБИРАННЯМ СТАКАНІВ. Тобто - береш відро тих металевих стаканів і підбираєш )) Ну і де мені брати те відро? ))) Корочє. Скліфасофський. Береш таку штуку, називається "дрель", вставляєш в неї приспособу - таку насадку з алмазним напиленням, і.... А що робити далі, я вам напишу у приватному повідомленні (жарт) )))
То ж, якщо коротко, то все вийшло як треба, мотор запрацював рівненько, і автовласник був задоволений.

Comments