Мерседес 124, 94 року, 2,0 літра, бензин. Двигун 111.940. Після ДТП.
ДТП, ніби, не дуже серйозне - зачепив правим переднім колесом бордюр. Спочатку - бордюр, потім відбійник, на швидкості.
Я рихтовкою не займаюся, то ж хлопці відрихтували без мене.
Рихтували 7 місяців. Але тями завести двигун так і не вистачило. І крутіли, і вертіли той двигун по-всякому. Навіть, дірку у бензобаку просверлили для чогось. Але за 7 місяців тяма у голові так і не з"явилася. То ж притягнули її до мене.
Двигун я завів, але працював він, якось, дуже не стабільно. Білий дим з труби, холостого ходу, майже, немає - то задирає обороти до 2000, то падає нижче 500, то взагалі глохне і не запускається.
Перше що кинулося у очі - ізоляція на дротах дуже сипеться. Тількі торкнешся рукою - одразу обсипається шматками. На Мерседесах у цих роках це є, досить, розповсюджена проблема. Не знаю чим це пояснюється, можливо, хімічним складом того матеріалу з якого зроблена ця ізоляція. Чомусь вона не витримує циклічних теплових нагрузок нагрів\охолодження на протязі довгих років і починає сипатися.
То ж перша позиція - перебрати проводку. Що і було зроблено. Замінив, приблизно, 80% дротів. І ще н"юанс: на дроссельному вузлі дроти, так само, осипаються. Але замінити їх не дуже просто. Бо їх треба було плотно запакувати у жмут і припаяти прямо на плату у середині дросселя, який не розбирається - тількі знімається кришка.
Але все вийшло як треба.
Після того двигун почав працювати набагато ліпше, з"явився холостий хід, як має бути. Але все одно - білий дим з труби, троїть на один циліндр, підстрілює трохи у впускний коллектор, і дуже погано їде під нагрузкою.
Ну що ж. Як там співається у пісенці: "вот пуля пролєтєла, і - ага". Вирішили ми розібрати той двигун, поміняти прокладку ГБЦ і притерти клапана. Що і було зроблено.
Бензин має хімічні домішки, зокрема - кислотні частки. Їх дуже небагато, але вони присутні. Їх кількість залежить від марки нафти, з якої зроблений бензин, і від ступеню його очистки. Ці домішки, поступово, роз"їдають метал з якого зроблений клапан. З"являються такі "цяточки" у тому місці де клапан сідає у своє сідло. (видно на фото). Від чого двигун втрачає свою ефективність, і з"являється характерний сморід при його роботі. Особливо це актуально для дизельних вигунів.
На фото дуже добре видно ці цяточки на клапані, до і після притирання. Притирання клапанів - це корисна процедура для підвищення ефективності двигуна, особливо, після 100 тис км пробігу

Comments